Manuály na auta

manuály a dílenské příručky na tuzemské a zahraniční vozy

Přehled manuálů dle: typu vozu nebo čísla svazku   -   O edici JAK NA TO   -   Ukázka ke stažení (download PDF)   -   Kde koupit   -   Autobaterie

O edici JAK NA TO

Nová řada automobilových příruček nazvaná JAK NA TO začala vycházet již v roce 1993. Jedná se zpravidla o překlady z německých originálů. Každý svazek má přibližně 300 stran formátu A4, více než 800 obrázků, tabulek závad a schémat zapojení. Tyto opravárenské manuály jsou vhodné pro všechny - od řidičů amatérů po profesionály v autodílnách. Ceny originálních německých příruček se pohybují kolem 40 EUR.

    
 • Svazky edice JAK NA TO
  jsou srozumitelné.

  Text je stručný a důkladný, každý pracovní úkon je popsán krok po kroku a znázorněn na mnohých fotografiích či kresbách.

 • Svazky edice JAK NA TO
  jsou přehledné.

  Ke každé kapitole patří údržby a tabulka možných závad. Schémata elektrického zapojení umožňuje rychlé vyhledání závady na elektrickém zařízení a připojení případných dalších elektrodoplňků.

               
 • Svazky edice JAK NA TO
  jsou přesné.

  Údaje nastavení a tolerancí, utahovací momenty a elektrické hodnoty vycházejí z továrních údajů a zaručeně souhlasí. To vás chrání před velkými škodami, které vzniknou malými chybami v nastavení.

 • Svazky edice JAK NA TO
  jsou poctivé.

  V každém autě jsou některá zařízení, která by měly být opravena jen v servisu. Knihy edice JAK NA TO říkají, která to jsou. To Vás chrání před škodami a zklamáním.

V každém svazku obvykle najdete pokyny pro kompletní údržbu a opravy vozu:
Motor (DOHC, CVH). Mazání motoru. Chlazení motoru. Palivová soustava. Vstřikování. Dieselový motor. Výfuková soustava. Spojka. Převodovka. Automatická převodovka. Přední náprava. Zadní náprava. Řízení. Geometrie kol. Brzdy. Kola a pneumatiky. Karoserie. Topení. Elektrická zařízení. Zapalování. Svíčky. Osvětlení. Armatury. Stěrače. Nářadí. Údržba vozidla. Příslušenství. Schémata elektrického zapojení vozu.

Ukázka z podrobného obsahu jednoho ze svazků je ZDE.Navštivte také náš další užitečný web:  Strojnické tabulky.

Kalkulačky pro opraváře aut:   výpočet objemu válce a obvodu kruhu vám usnadní počítání.